AStazi in sport cu Doru PopoviciSPORT

AStăzi în sport – SNOOKER, CAMPIONATUL MONDIAL, SHEFFIELD (GB)

HRISTOS A INVIAT!

DE AZI, SFERTURILE DE FINALĂ

La această oră este pe terminate prima sesiune din ultimele două sferturi de finală. Ziua de azi a debutat la ora 12, cu celelalte două sferturi. În această fază, meciurile se dispută în câte 3 sesiuni (8, 8, respectiv maximum 9 frame-uri), adică „primul la 13 jocuri”.

La prânz, Ronnie O’Sullivan și-a continuat parcursul de senzație, încheind prima repriză împotriva lui Stephen Maguire cu 6-2 (dar putea fi chiar 7-1). Și în partida Mark Williams – Yan Bingtao se înregistrează același scor, 6-2, în favoarea lui Williams. Sesiunea a doua a acestor meciuri are loc de la ora 20:45, meciul lui Ronnie fiind transmis live pe Eurosport 1. Între timp, s-a încheiat și prima sesiune a celorlalte meciuri. Iată scorurile: John Higgins – Jack Lisowski 5-3 și Judd Trump – Stuart Bingham, tot 5-3.